WhiteChem SA

WhiteChem SA; 2010 yılında ana şirket olan Aktaş' ın petrokimyasallar sektöründeki ithalat - ihracat operasyonlarını geliştirmek ve farklı coğrafyalara açılmasını sağlamak amacı ile İsviçre'nin Cenevre şehrinde bir dış ticaret firması olarak kurulmuştur.

Firma, endüstriyel alanlarda girdi olarak ihtiyaç duyulan pek çok kimyasal hammaddenin, öncelikli olarak özel ve lisanslı dökme sıvı kimyasalların tedarikini ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Kuruluşundan itibaren Avrupa' nın tam merkezindeki ofisi ve aynı zamanda dünyanın öncü üreticilerine yakın konumu ile grubun faaliyetlerine önemli bir değer katmaktadır.

WhiteChem; Versalis SPA (ENI Group-İtalya), Rompetrol, Lucite, LG Chem, INEOS ve OMV Petrom gibi önemli üreticilerle uzun vadeli ve güçlü ticari ilişkiler sürdürmeyi başarmıştır. Ayrıca, 2015 yılı sonunda Chevron Belgium N.V. ile imzalanan bir anlaşma neticesinde, başta Türkiye olmak üzere bölgede Chevron'un premium baz yağlarının yetkili distribütörü olma hakkını kazanmıştır. Bu anlaşma aynı zamanda WhiteChem’ in, Chevron’un dünya çapında 15 tedarik merkezinden biri haline gelmesini sağlamıştır.