Ak-taş'a Genel Bakış

1989 yılında İstanbul'da kurulmuş olan Ak-taş, dünyanın öncü global üreticilerinden dökme ve ambalajlı pek çok petrokimyasal ürünün tedarikini ve bu hammaddelerin Türkiye ve yakın ülkelerdeki çeşitli sektörlere dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Ak-taş, başta solventler olmak üzere, tedarik ettiği kimyasal hammaddelerin depolanması için Türkiye'deki (Ak-taş Tank Terminali-İzmit ve Ak-taş Yumurtalık Tank Terminali-Adana) ve Yunanistan'daki (AKFA Tank Terminali- Chalkida-Evia) tank terminallerini kullanmaktadır. Firma, ayrıca ambalajlı kimyasal ürünlerin kesintisiz dağıtımını sağlayabilmek için Türkiye'nin birçok bölgesinde depolama alanlarına sahiptir.

Ak-taş, solo 2016 finansal verileri ile Fortune 500 Türkiye Listesi’nde 308. şirket olmaya layık görülmüştür. 2017 yılında Fortune 500 Türkiye Listesi’nde 279. sırada yerini almıştır. Bu başarının ışığında başta Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, CIS Ülkeleri ve Amerika olmak üzere dış pazarlarda Türkiye'nin önde gelen ihracatçılarından biri olarak konumunu korumayı ve daha da güçlendirmeyi en önemli hedeflerinden biri olarak kabul etmektedir.


Hizmet Verdiğimiz Sektörler